Засоби від вітрянки

(Голосів: 1. Рейтинг: 5,00 з 5)
Loading...

Реклама


Широко поширене і відоме інфекційне захворювання під назвою вітряна віспа, найчастіше виникає у дитячому віці і перебігає зі специфічною симптоматикою. В окремих випадках, вітрянка може вразити дорослу людину, яка не хворіла на вітрянку дитиною і не проходила через процедуру вакцинації.

І багатьох мам, діти яких захворіли цим захворюванням або вже відхворіли, але переживають, що може з’явиться якесь зараження в уражених ділянках турбує, які є засоби від вітрянки в даний момент на ринку.

Основні симптоми вітрянки

Вітряна віспа може носити легку форму і протікати без особливих проявів. Після завершення самого складного і гострого періоду, дитина знову стане веселою і життєрадісною. За цей період в організмі малюка виробляються антитіла, необхідні для боротьби з вірусом і не дають хворобі поширитися далі.

Під час періоду загострення у дитини можуть з’явитися такі ознаки, як різке підняття температури тіла, висипання червоного кольору по всьому тілу і сильний свербіж. Особливо складно впоратися з вітряною віспою на цій стадії, оскільки маленькі діти не можуть контролювати свої вчинки і розчісують папули. Надалі на місці пухирців можуть залишитися рубці.

Засоби від вітрянки

Засоби від вітрянки

На сьогоднішній день ліків від вітряної віспи поки не винайдено, і лікар може призначити лікування симптоматики захворювання. В цілому, організм справляється з вірусом самостійно, але для цього буде потрібен певний час. Існує така думка, що якщо один раз перехворіти на вітряну віспу, то вдруге вона не страшна і зараження не відбудеться. На жаль, ймовірність повторного зараження існує, хоча вона й дуже мінімальна. Вся справа в тому, що вірус вітрянки постійно модифікується і новий штам може викликати всі зазначені симптоми захворювання.

Як лікується вітрянка

Незважаючи на те, що ліки від вітрянки поки не придумані, існує безліч інших противірусних препаратів від вітрянки, які дозволяють полегшити стан пацієнта, позбавити його від симптомів захворювання. Приміром, якщо раніше так звані, вітряночні папули обробляли зеленкою, яка сушить шкіру і потім погано змивається, то зараз в аптеці фармацевти можуть запропонувати більш дорогі, але також і більш дієві препарати від вітрянки. Зупинимося на окремих варіантах лікарських засобів докладніше.

Реклама


Каламін

Даний засіб від вітрянки відрізняється високою функціональністю і може бути призначений пацієнтам, які відчувають нестерпний свербіж. Препарат заспокійливо впливає на шкіру, підсушує її і, одночасно, дає охолоджуючий ефект.

Каламін застосовується не тільки для лікування вітряної віспи, але і при інших захворюваннях. Каламін представлений у формі лосьйону, який має приємний запах. Ліки прискорюють регенерацію шкірного покриву і забезпечують спеціальний захист від проникнення інших бактерій. Склад впливає дуже м’яко, тому не викликає алергічної реакції і роздратування навіть у дуже маленьких дітей.

Каламін від вітрянки

Каламін від вітрянки

Основою препарату є компоненти природного походження, такі як: каламін і оксид цинку. Також у лосьйон включені: вода, гліцерин, глина медична, цитрат натрію та фенол в рідкому стані. Важливо, що в складі засобу відсутні гормональні компоненти і спирт.

Лосьйон відрізняється доступною вартістю і може стати прекрасною заміною зеленки. Склад використовується у відповідності зі стандартною інструкцією:

  • перед використанням флакон необхідно струсити до утворення однорідної субстанції;
  • змочити ватний диск суспензією і обробити складом пошкоджену шкіру.

Після нанесення ліки мають підсохнути. Таку обробку рекомендується проводити не менше чотирьох разів на день. Вікових обмежень по використанню складу немає, проте може мати місце індивідуальна непереносимість. Якщо застосовувати ліки регулярно, то захворювання у людини буде протікати з меншим дискомфортом.

Фукорцін

Ще один дієвий засіб від вітрянки – це Фукорцін. Препарат зарекомендував себе як ефективний і доступний за ціною засіб. Розчин використовується як протизапальний засіб для місцевого застосування. Основною перевагою Фукорціну є те, що він не дозволяє інфікуванню відбутися повторно.

Фукорцін від вітрянки

Фукорцін від вітрянки

Препарат має протимікробні та дубильні властивості, що посилює ефект і прискорює підсушування папул. Фахівці рекомендують застосовувати засіб не рідше трьох разів за добу і продовжувати до тих пір, поки папули не зникнуть. Додатковими плюсами є те, що шкіра після використання ліків не сохне і не стягується. В окремих випадках Фукорцін не може бути призначений:

  • при вагітності;
  • у ранньому дитячому віці;
  • у разі індивідуальної непереносимості препарату.

Ціндол

Даний препарат також є засобом від вітрянки. За допомогою цього складу можна обробляти папули. Ціндол має вигляд суспензії, яка використовується зовнішньо. До складу препарату входять такі компоненти, як оксид цинку і гліцерин. Це дозволяє засобу підсушувати і одночасно дезінфікувати ранки.

Фахівці рекомендують проводити обробку не рідше шести разів на день, за допомогою ватного диска або тампона. Препарат призначається тільки в тому випадку, коли вітряна віспа протікає без ускладнень. В іншому випадку пацієнту можуть знадобитися консультаційні послуги спеціаліста по підбору оптимального лікувального курсу.

Ацикловір

Перша ознака вітрянки – червоні висипання по всьому тілу. Через деякий час прищики приймають вигляд папул з прозорою рідиною. Буває і так, що бульбашки можуть з’явитися на поверхні внутрішніх органів. В цьому разі призначаються противірусні препарати при вітряній віспі. Одним з таких засобів є Ацикловір.

Ацикловір від вітрянки

Ацикловір від вітрянки

Даний препарат дозволений для використання як дітям, так і дорослим. Те, наскільки ефективно буде діяти Ацикловір, залежить відразу від декількох факторів:

  • у складі засобу є речовини, які руйнують вірус герпесу;
  • препарат може пригнічувати синтез ДНК вірусу і не дає йому розмножуватися.

Найчастіше, препарат призначається в самий гострий період захворювання. Зручно те, що ліки можуть мати різну форму, а саме: таблетовану, для ін’єкцій (ставиться внутрішньовенно за допомогою крапельниці), у вигляді мазі. Кожен варіант призначається пацієнту індивідуально, в залежності від складності перебігу вітрянки, віку хворого та інших показників.

Мірамістин

Коли вітряна віспа має середню або складну форму, для неї характерні висипання не тільки на шкірі, але й на слизових оболонках тіла. У цьому випадку бульбашки швидко лопаються, приймають форму виразок і доставляють хворій людині дискомфортні і навіть хворобливі відчуття. Жоден із зазначених вище препаратів не можна використовувати для лікування таких висипів. Щоб позбавити пацієнта від болю і повторного інфікування, лікар призначає для полоскання порожнини рота розчин Мірамістину. Даний склад відноситься до антисептиків, які володіють противірусними і бактерицидними властивостями.

Мірамістин від вітрянки

Мірамістин від вітрянки

Мірамістин впливає на клітини вірусу, при цьому, не надаючи негативного впливу на тканини людського організму. У засобу не має протипоказань і може призначатися навіть маленьким дітям. В окремих випадках може спостерігатися індивідуальна непереносимість. Засіб продається у вигляді розчину 0,01%, а також у формі мазі і спрею. Для обробки ротової порожнини використовується слабкий розчин препарату не менше чотирьох разів на день. Перш ніж почати застосовувати препарат, необхідно протестувати складу на переносимість, шляхом нанесення невеликої кількості на шкіру ліктя зсередини. У разі появи почервоніння або висипання, препарат застосовувати не можна.

Висновок

Для лікування вітряної віспи, можна використовувати різні лікарські препарати. Найвідомішою залишається класична зеленка, однак, зараз з’являються й інші, більш ефективні ліки. Вкрай важливо перед застосуванням того чи іншого препарату відвідати лікаря і уточнити наскільки цей засіб ефективний і в яких дозах його можна застосовувати.

Реклама


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *