Як не заразитися вітрянкою?

(Голосів: 3. Рейтинг: 5,00 з 5)
Loading...

Реклама


Вітряна віспа – захворювання, яке виникає на тлі зараження організму вірусом герпесу 3 типу. Воно передається повітряно-краплинним шляхом, проте патогенні мікроорганізми досить швидко гинуть в аеробному середовищі. Багатьох людей цікавить питання, як не заразитися вітрянкою при контакті з хворим, адже таке захворювання може спровокувати серйозні ускладнення у дорослих. Потрібно відзначити, що при виконанні ряду правил ризик інфікування буде вкрай низьким.

Як не заразитися вітрянкою?

Як не заразитися вітрянкою?

Особливості передачі вірусу

Особливості передачі вірусу вітрянки

Особливості передачі вірусу вітрянки

Щоб зрозуміти, як не захворіти вітрянкою дорослому, ви можете звернутися до лікаря. Також ви можете самостійно розібратися з цим питанням. В першу чергу необхідно роз’яснити, яким способом вітряна віспа поширюється і хто нею найчастіше хворіє. Статистика показує, що в переважній більшості випадків дане захворювання зустрічається у дітей 2-10 років. У дітей вітрянка протікає досить швидко і легко, ускладнення виникають вкрай рідко. Незважаючи на це, батьки, які довгий час знаходяться в тісному контакті з дитиною, піддаються величезному ризику.

Навіть у тому випадку, якщо ви перехворіли на вітряну віспу в дитинстві, у вас залишається ризик заразитися нею вдруге. Щоб не зробити цього, намагайтеся регулярно провітрювати всю квартиру, проводити вологе прибирання. Також ви можете почати приймати вітамінні комплекси, які піднімуть ваш імунітет. Виділіть хворому окремий посуд і ні в якому разі не їжте з нього – так само повинно бути і з одягом. Справа в тому, що вірус може тривалий час знаходиться на поверхні яких-небудь предметів.

Реклама


Перші ознаки інфікування вітряною віспою у дорослих

Вітряна віспа у дорослих, які перехворіли нею в дитинстві, виникає вкрай рідко. Зазвичай таке явище виникає у тих людей, які мають вкрай ослаблений імунітет. Розпізнати вітрянку на початкових стадіях можна за зниженою працездатністю, відчуттю слабкості, апатії, появи ломоти в тілі і відсутності апетиту. Через деякий час у дорослого значно підвищується температура тіла – вона може досягати позначки в 40 градусів. У рідкісних випадках такий симптом може бути відсутнім.

Одночасно з підвищенням температури тіла людина починає відчувати сильний свербіж і печіння. Відразу такі симптоми поширюються на живіт і внутрішню частину стегон, після чого зачіпають спину, руки та обличчя. Через деякий час на шкірному покриві з’являються невеликі червонуваті плямки. Через кілька годин вони запалюються і стають бульбашками, всередині яких утворюється прозора безбарвна рідина. Категорично заборонено розчісувати або видавлювати такі утворення.

Вакцина проти вітряної віспи

Вакцина проти вітряної віспи

Вакцина проти вітряної віспи

Найбільш дієвим методом, який повністю захистить вас від зараження вітрянкою є вакцинація. Лікарі рекомендують проводити її всім людям два рази в житті: у період з 1 до 15 місяців і з 4 до 6 років. Один раз такий засіб вводиться дорослим людям, які раніше ніколи не хворіли на вітряну віспу. В основі вакцини – ослаблений, але живий вірус-збудник. Потрапляючи в організм, він не викликає зараження, проте імунна система починає активно виробляти антитіла. Вони зберігаються в крові на все життя і при попаданні інфекції швидко вбивають її.

Якщо ви або ваша дитина має ослаблений імунітет, то це вагомий привід провести вакцинацію. Перед нею необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем. Справа в тому, що дитячий організм може специфічний відреагувати на вводимий засіб, що призведе до серйозних наслідків. Також у рідкісних випадках люди хворіють повноцінною вітрянкою після введення вакцини.

Профілактика вітряної віспи у вагітних

Профілактика вітряної віспи у вагітних

Профілактика вітряної віспи у вагітних

Вітряна віспа – вкрай небезпечне захворювання для вагітних жінок. У них така інфекція може спровокувати викидень, передчасні пологи та інші серйозні гінекологічні проблеми. Також, якщо майбутня захворіє на вітрянку під час виношування, значно підвищується ймовірність розвитку серйозних патологій у новонародженого. Щоб зрозуміти, як не допустити зараження вітрянкою у стані вагітності, ви можете відвідати лікаря. Потрібно відзначити, що не завжди вдається огородити себе від контактів з носіями вірусу, тому необхідно вдатися до специфічної терапії.

Щоб не допустити зараження вітряною віспою у вагітної жінки, їй вводиться специфічний імуноглобулін. Навіть при зараженні і розвитку даного захворювання, така міра допоможе перевести хворобу в легку форму. Введення імуноглобуліну допоможе не допустити розвиток серйозних ускладнень ні в матері, ні в дитини. Також жінкам необхідно обов’язково пройти вакцинацію перед плануванням вагітності, якщо у неї в родині є людина, яка не хворіла на вітряну віспу.

Профілактика вітрянки

Зрозуміти, як не заразитися вітрянкою дорослому, досить просто. В першу чергу необхідно зробити так, щоб хворий член сім’ї знаходився в ізольованій кімнаті. Також йому необхідно видати окремий посуд, рушник і спальне білизна. Так ви виключите поширення вірусів, ризик інфікування вітряну віспу буде вкрай низький. Також необхідно дотримуватися таких правил:

  • Не забувайте регулярно провітрювати та проводити вологе прибирання по всьому житлу.
  • Відмовтеся від прогулянок у гострий період хвороби.
  • Відмовтеся від тісних контактів із зараженим, не використовуйте його манікюрні та лазневі приналежності.
  • При наявності кварцової лампи регулярно проводьте очищення повітря.
  • До того моменту, як хворий повністю одужає, носити марлеву пов’язку.
  • Речі хворого стирайте окремо від інших.

Щоб не допустити зараження вітряну віспу, досить вести здоровий і правильний спосіб життя. Якщо збудник потрапляє в організм людини з хорошим імунітетом, йому не вдасться спровокувати розвиток захворювання. Постарайтеся відмовитися від усіх своїх шкідливих звичок, регулярно приймайте вітамінні комплекси і займайтеся спортом. Якщо ви все-таки підхопили вітрянку, негайно звертайтеся до лікаря.

Реклама


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *