Як лікувати вітрянку

(Голосів: 2. Рейтинг: 5,00 з 5)
Loading...

Реклама


Одним з найбільш заразних захворювань вважається вітряна віспа. Як відомо, хвороба найчастіше вражає людину в дитячому віці, особливо, під час відвідування дошкільних і шкільних навчальних закладів, коли ймовірність контакту з інфікованою людиною вища. Також можна заразитися вітрянкою в громадських місцях з великим скупченням людей.

Вітряна віспа у дітей протікає набагато легше, ніж у дорослої людини. При появі захворювання у дитини, ймовірність ускладнення набагато нижча, якщо проводиться все необхідне лікування. Як для батьків, так і просто для кожної дорослої людини важливо знати, як лікувати вітрянку і які препарати дають найбільший ефект при використанні.

У даній статті ми розглянемо механізми зараження вітряною віспою, шляхи проникнення вірусу в організм, симптоматику захворювання, а також відповімо на запитання, які засоби при вітряній віспі найбільш дієві та ефективні.

Що таке вітрянка і як розвивається захворювання?

Вірус вітряної віспи або герпесвірус третього типу може поширюватися тільки повітряно-крапельним шляхом. Заразитися вітрянкою можна навіть недовго побувши в кімнаті з носієм вірусу. Після того як вірус вітряної віспи потрапив і пацієнт перехворів на вітрянку, у нього формується довічний імунітет, який надалі захищає людину від повторного зараження.

Втім, у медичній практиці мали місце і випадки повторного зараження. Причиною цього може стати попадання в організм людини модифікованого вірусу вітряної віспи або сильний стрес. Вся справа в тому, що вірус знаходиться в «сплячому» стані і «запустити» його повторно може саме стрес. Іноді вітрянка у дорослої людини розвивається на тлі оперізувального лишаю.

Як лікувати вітрянку

Як лікувати вітрянку

Важливо знати, що вірус вітряної віспи може розноситися в потоці повітря на відстань до 20 метрів, проте, через декілька хвилин після потрапляння в навколишнє середовище, вірус саморуйнується. На жаль, цього часу цілком достатньо, щоб інфекція проникла в організм оточуючих і надалі отримала класичний розвиток. Особливо небезпечна ця інфекція для немовлят і літніх людей.

Реклама


Симптоматика вітряної віспи

Вітрянка у дитини або дорослого може проявитися не відразу. Справа в тому, що після проникнення вірусу в організм людини, він починає впливати на окремі клітини і це займає певний час. Перша симптоматика захворювання з’являється тільки тоді, коли інфекція проникає в кров.

Першим симптомом захворювання є підвищення температури тіла до 39-40 градусів. Хворий починає відчувати неприємні відчуття, головний біль, виникає слабкість, а іноді, навіть діарея і нудота.

Наступною ознакою вітряної віспи є червоні висипання, які швидко поширюються по всьому тілу. Спочатку висип має вигляд невеликих червоних цяток, а потім на місці цих цяток утворюються щільні бульбашки, заповнені прозорою рідиною. В процесі лікування вітряної віспи папули покриваються щільною шкірочкою, яку категорично не можна зривати. Висип може з’являтися не тільки на шкірному покриві тіла, але і на слизових оболонках і навіть, на внутрішніх органах пацієнта.

Стадії розвитку вітрянки

Стадії розвитку вітрянки

Ще один симптом, який викликає у дитини або дорослої людини почуття сильного дискомфорту – це нестерпний свербіж. Якщо вітрянка вразила дитину, то батькам слід уважно стежити за тим, щоб вона не розчісувала і не здирада скоринки папул, оскільки це загрожує появою шрамів і некрасивих рубців.

Діагностування захворювання

Щоб прийняти рішення про те, як лікувати вітрянку, дуже важливо спочатку правильно поставити діагноз. Виявити захворювання можна лише в лабораторних умовах. Незважаючи на те, що зовнішні прояви вітрянки дуже явні, існують і інші хвороби, що супроводжуються червоними висипами на шкірі. Щоб виключити ймовірність іншого захворювання і скласти правильний лікувальний курс, лікар повинен оперувати не тільки особистими спостереженнями, отриманими в ході огляду, але і результатами проведених аналізів.

Діагностування вітрянки

Діагностування вітрянки

Досвідчений лікар, щоб визначити, які засоби при вітряній віспі будуть найбільш ефективними, повинен виключити ймовірність наявності наступних патологій:

  • алергічні реакції на різні речовини і компоненти;
  • паразити, наявність яких супроводжується появою висипки;
  • укуси комах;
  • оперізувальний лишай.

В лабораторії використовуються спеціальні методики щодо діагностування вітряної віспи, а саме:

  • світлова мікроскопія або сріблення реактивів, нанесених на шкіру пацієнта;
  • серологічне дослідження парних сироваток крові.

Методики лікування захворювання

Не кожен має уявлення про те, як лікувати вітрянку. На жаль, це може привести до неприємних наслідків, якщо застосовувати препарати, які можуть зашкодити пацієнтові.

При вітряній віспі у дитини, призначаються препарати, які дозволяють нормалізувати температуру тіла і зменшити свербіж. Лікування захворювання полягає в зниженні симптоматики, оскільки ліків безпосередньо від вітрянки не існує. Як правило, захворювання проходить самостійно протягом декількох тижнів. На цей період дитину найкраще ізолювати поки у неї не зникнуть скоринки на папулах.

Методики лікування вітрянки

Методики лікування вітрянки

Під час лікування захворювання вкрай важливо приділити увагу харчуванню дитини. При вітряній віспі, раціон повинен включати фрукти, овочі та молочні продукти. Годувати дитину найкраще відварами і супами. Особливо важливо звертати увагу на режим харчування в тому випадку, коли висипка з’явилась і в роті. Дитині до року варто готувати напіврідкі кашки або давати протертий сир.

Гігієна і рясне пиття

Вкрай важливо під час вітрянки давати хворому багато пити. Це особливо актуально, якщо у пацієнта спостерігається зневоднення, що в свою чергу може негативно позначитися на роботі нервової системи. Найкраще поїти дитину кип’яченою водою і мінералкою без газу. Також можуть підійти несолодкі компоти, слабенький чай або відвар трав.

Раніше в довідниках, де зазначено як лікувати вітрянку у дітей, вказувалося, що митися під час вітрянки категорично заборонено. Ця думка вважається помилковим, оскільки дотримання гігієни дозволяє пацієнту швидше одужати. Зрозуміло, водні процедури варто проводити за певними правилами. Забороняється застосовувати миючі засоби, які можуть викликати подразненння, а також, використовувати мочалки та жорсткі рушники.

Медикаментозне лікування

Призначення медикаментозного лікування залежить від того, наскільки важка форма перебігу хвороби. Як правило, при підвищеній температурі використовується стандартний набір засобів: парацетамол, ібупрофен. Також, пацієнту можуть бути призначені противірусні препарати, такі як ацикловір або лейкинферон.

Медикаментозне лікування вітрянки

Медикаментозне лікування вітрянки

Щоб позбавити хворого від сверблячки, можна скористатися антигістамінними препаратами: супрастин, кларитин, зіртек. В окремих випадках призначаються заспокійливі засоби. Для змазування папул застосовується звичайна зеленка або більш дорогі засоби: каламін, ціндол.

Висновок

Лікування вітряної віспи повинно проводитися тільки під наглядом лікаря та з використанням перевірених, надійних препаратів. Кожному з батків варто знати, як розвивається вірус вітряної віспи в організмі дитини, щоб у майбутньому уникнути ускладнень і тяжких наслідків.

Реклама


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *