Як дізнатися, чи хворіла людина вітрянкою?

(Голосів: 1. Рейтинг: 5,00 з 5)
Loading...

Реклама


Вітряна віспа – поширене інфекційне захворювання, яке характеризується підвищенням температури тіла та появою шкірної висипки. У переважній більшості випадків ця хвороба зустрічається у дітей до 12 років. У них вітрянка протікає набагато швидше і легше, дорослі люди переносять інфекцію набагато важче. Знати, хворіли ви вітрянкою, чи ні, важливо. Це необхідно для планування багатьох хірургічних втручань і вагітності. Якщо ви не знаєте, як дізнатися хворіли ви вітрянкою чи ні, обов’язково зверніться до лікаря.

Як дізнатися, чи хворіла людина вітрянкою?

Як дізнатися, чи хворіла людина вітрянкою?

Як швидко дізнатися чи хворіла людина вітрянкою?

Точно дізнатися, перехворіли ви вітрянкою чи ні, ви зможете відразу кількома шляхами. Найбільш простим способом є звичайне опитування близьких родичів. Ваші батьки чи бабусі з дідусями повинні обов’язково знати, чи хворіли ви на вітрянку. У пам’яті будь-якої людини залишиться момент, якщо на тілі його близького родича були плями, оброблені зеленкою. Звичайно, такий спосіб не підходить тим, хто цікавиться цим питанням у досить зрілому віці.

Також дізнатися, чи переносили ви вітряну віспу, можна з вашої амбулаторної карти. Якщо ви не змінювали місце проживання в ній обов’язково буде виписка, в якій зазначають всі серйозні інфекційні захворювання. Також для цього ви можете звернутися в дитячу поліклініку, де раніше обслуговувалися. В архіві повинні обов’язково зберігатися всі дані про ваші інфекції. Потрібно відзначити, що керівництво таких закладів не завжди погоджується на такий крок, проте спробувати все-таки варто.

Реклама


Аналізи на вітряну віспу

Аналізи на вітряну віспу

Аналізи на вітряну віспу

Вітряна віспа – захворювання, викликане розвитком вірусу Варіцелла Зостер в організмі. Такий збудник також викликає і оперізувальний лишай. Потрібно відзначити, що потрапляючи в кров, вірус ніколи не покине її. Після того, як людина перехворіє на вітрянку, збудник втрачає свою активність і ховається в нервових згустках. Через багато років у моменти, коли імунітет людини значно впаде, патогенні мікроорганізми здатні спровокувати рецидив вітряної віспи. Сучасні фахівці виділяють 3 типи аналізів крові, які здатні відповісти на питання, чи хворіла на вітрянку в дитинстві людина чи ні:

  • Імуноферментний аналіз – дослідження, суть якого заснована на визначенні двох типів антитіл до вітряної віспи: IgG і IgM. Перший тип показує, чи є у людини довічний імунітет до цієї інфекції. При позитивному результаті лікар може зробити висновок про те, що людина раніше зустрічалася з вітряною віспою. Другий тип вказує на наявність активних вірусів вітряної віспи. Він з’являється в крові десь на 4 день після зараження.
  • РІФ, або реакція імунофлуоресценції, – аналіз, який володіє найбільш високою точністю. Суть його ґрунтується на виявленні антитіл до Варіцелла Зостер. Якщо в крові виявляються такі компоненти, значить людина хворіла на вітряну віспу.
  • ПЛР – ще один аналіз для визначення, чи хворіли ви на вітрянку в дитинстві. Проте він не дуже інформативний. Справа в тому, що з його допомогою вдається визначити тільки активні віруси в крові. Результати такого дослідження не можуть сказати, чи є у вас довічний імунітет до вітряної віспи чи ні.

Щоб результати досліджень були достовірними, необхідно дотримуватися певних рекомендацій перед здачею аналізу. В першу чергу за 2 дні до дослідження ви повинні відмовитися від вживання жирної, смаженої, солоної їжі та алкогольних напоїв. Пам’ятайте, що кров треба здавати натщесерце – неприпустимо також вживати лікарські препарати перед дослідженням. При отриманні сумнівного результату аналізи крові здаються повторно через 2 тижні. Потрібно зазначити, що в сучасному світі відповісти на питання, як дізнатися, чи хворіла людина вітрянкою, вкрай просто.

Що робити, якщо ви не хворіли на вітрянку?

Що робити, якщо ви не хворіли на вітрянку?

Що робити, якщо ви не хворіли на вітрянку?

Найбільш дієвим способом профілактики вітряної віспи є вакцинація. Сьогодні таке щеплення роблять дітям до року. Ефективність введення спеціального препарату підтверджена сотнями лабораторних ефектів, вона рекомендується навіть Всесвітньою Організацією охорони Здоров’я. Зробити її має кожна людина, яка в дитинстві не хворіла на вітряну віспу. В обов’язковому порядку повинні пройти вакцинацію:

  • Особи, які страждають від серйозних хронічних захворювань.
  • Особи, що приймають імунодепресанти.
  • Страждають від гострого лейкозу.
  • Особи під час променевої терапії.
  • Особи, яким будуть пересаджені донорські органи.

Вакцинація від вітряної віспи проходить у два етапи. Під час першого введення лікар вводить підшкірно 1 дозу ослаблених вірусів, які не здатні спровокувати зараження. Через 2 тижні пацієнту вводять 2 дози діючої речовини, які формують довічний імунітет.

Реклама


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *