Вітрянка у легкій формі

(Голосів: 1. Рейтинг: 5,00 з 5)
Loading...

Реклама


Легка форма вітрянки – інфекційне захворювання, яке переважно зустрічається у дітей від 2 до 12 років. У більш старшої вікової категорії такий перебіг хвороби зустрічається рідко, зазвичай віспа у них супроводжується серйозними ускладненнями. Незважаючи на легкий перебіг захворювання, в організмі людини все одно виробляється довічний імунітет. Він назавжди залишається в організмі, специфічні антитіла скупчуються у сплетіннях нервових гангліїв. Такі відростки розташовуються в області спинного мозку, трійчастого нерва.

Вітрянка у легкій формі

Вітрянка у легкій формі

Симптоми і перебіг хвороби

Симптоми легкої форми вітрянки проявляються тільки через деякий час після первинного контакту з носієм вірусу. Зазвичай інкубаційний період триває 2-3 тижні – все залежить від стану імунних здібностей організму. Через цей час дитина починає скаржитися на головний біль і слабкість. Батьки можуть помітити деякі зміни в поведінці – дитина стає більш дратівливою, нервовою, відмовляється від їжі. Ще через кілька днів у неї трохи підвищується температура, однак легка форма вітрянки може протікати і без цього явища.

Висипання при такому перебігу хвороби можуть виникати не тільки на шкірному покриві, але і на слизових оболонках носа, рота і навіть горла. Зазвичай по тілу дитини поширюються численні червонуваті плями, які по мірі розвитку можуть трохи запалюватися і накопичувати прозору рідину. Дуже важливо не дати дитині розчесати такі пухирі – це спровокує поширення інфекції, а також появу шрамів і рубців в майбутньому. Якщо все робити правильно, через кілька днів ранки підсихають та вкриваються сухою кіркою.

Реклама


Симптоми і перебіг вітрянки у легкій формі

Симптоми і перебіг вітрянки у легкій формі

Ще через кілька днів такі сухі лусочки починають відпадати. На їх місці ще деякий час може залишатися невелике почервоніння, однак воно пройде без спеціального лікування. Потрібно відзначити, що вітрянка в легкій формі відрізняється хвилеподібним характером – висипання можуть кілька днів не з’являтися, після чого в один момент їх стає набагато більше. В середньому у дитини може простежуватися 2-3 такі хвилі, зазвичай тривалість інфекції не перевищує 10 днів.

Кашель при вітряній віспі у дитини

Досить часто у дітей, які хворіють легкою формою вітрянки, з’являється сильний кашель. Лікарі пов’язують такий прояв захворювання з природною захисною реакцією організму на патогенних збудників. Незважаючи на це, кашель, що виникає під час вітрянки може вказувати на виникнення ускладнень. Серед них найбільш поширеними вважаються:

  • Поява висипки на горлі дитини – пухирі на слизовій оболонці рота, трахеї або горла можуть спровокувати часті напади кашлю. Справа в тому, що такі утворення викликають роздратування слизової, які сприяють надмірному виробленню секрету. Саме він і викликає напади кашлю. Така ситуація не вимагає спеціального лікування – все пройде саме по собі, коли легка форма вітрянки буде переможена.
  • Пневмонія – поширений наслідок, викликаний специфічними вірусами або бактеріями. Під час перебігу вітряної віспи в організмі складаються ідеальні умови для розвитку цих збудників. Розпізнати таке ускладнення можна по запланованому сухому кашлю, який через деякий час стає вологим. Також все це супроводжується відхаркуванням рясної гнійної мокроти. При появі такого симптому варто негайно відвідати лікаря.

При появі кашлю під час вітряної віспи варто перевести дитини на спеціальне харчування. У її раціоні повинно бути якомога більше рідини і перетертої їжі. На деякий час варто повністю відмовитися від продуктів, які можуть травмувати слизову оболонку ротової порожнини.

Лікування легкої форми вітрянки

Лікування легкої форми вітрянки

Лікування легкої форми вітрянки

Вітрянка у легкій формі не потребує специфічного лікування. Дуже важливо надавати хворому належний догляд, що допоможе запобігти розвитку ускладнень і вторинній бактеріальній інфекції. Через те, що збудник передається повітряно-крапельним шляхом, необхідно вжити всіх заходів щодо недопущення розповсюдження інфекції. Для цього потрібно обробляти пухирі зеленкою, Каламіном, Ціндолом або іншими медикаментозними препаратами. З їх допомогою вдається підсушити шкіру і вбити всі хвороботворні бактерії.

Також на час лікування необхідно дотримуватися спеціальної дієти. Вона вимагає повну відмову від гострих, солоних і копчених страв. Категорично не рекомендується вживати газовані напої і солодощі. При появі виразок у ротовій порожнині варто перетирати їжу в м’яке пюре, що не допустити травмування пухирів. Після повного одужання людина може відразу ж повертатися до звичного раціону.

Щоб не допустити поширення хвороботворних інфекцій, на час лікування необхідно носити одяг тільки з натуральних тканин. Найкраще віддавати перевагу бавовняним виробам, які вільно висять на тілі. Це допоможе не допустити появи поту і подразнень на шкірі. Так ви мінімізуєте ризик розчісування, що призводить до серйозних ускладнень. Не забувайте регулярно провітрювати кімнату і робити вологе прибирання, що допоможе нейтралізувати дію збудників.

Реклама


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *