Вітрянка і герпес — це одне й те саме захворювання?

(Голосів: 2. Рейтинг: 5,00 з 5)
Loading...

Реклама


Вітряна віспа – захворювання, що виникає на тлі потрапляння вірусу в організм людини. Воно супроводжується помірно вираженою інтоксикацією, підвищенням температури тіла, появою почервоніння та висипами на шкірному покриві. Однак у літніх людей, які раніше не переносили вітрянку, збудник цієї інфекції викликає оперізуючий лишай. Справа в тому, що інфекція, яка і викликає вітрянку, може також спровокувати розвиток і цього захворювання. Вона відноситься до сімейства герпесів, які передаються контактним або повітряно-крапельним шляхом.

Потрібно відзначити, що вірус-збудник інфекції може жити тільки в організмі людини. Однак протягом кількох годин він може зберігати свою активність і в повітрі. Може захворіти вітрянкою 90% всього населення, у решти людей спостерігається несприйнятливість до інфекції. Також найчастіше ця інфекція зустрічається у дітей. У них вітрянка завжди протікає в легкій формі, не викликає ускладнень у майбутньому. Основною складністю діагностики цього захворювання є те, що вітрянка і герпес мають практично однакову форму почервоніння.

Реклама


Вітрянка і герпес — це одне й те саме захворювання?

Вітрянка і герпес — це одне й те саме захворювання?

Прояви оперізувального лишаю

Прояви оперізувального лишаю

Прояви оперізувального лишаю

Оперізуючий лишай – захворювання інфекційного типу, яке дуже часто плутають з вітрянкою. Найчастіше воно виникає у людей літнього віку, які раніше не хворіли віспою. Розпізнати недугу вдається через різке підвищення температури тіла, погіршення загального стану здоров’я, нездужання і головний біль. Згодом до цих симптомів додається ущільнення певної ділянки шкірного покриву, що чимось нагадує сегментарний нерв. Також людина починає відчувати деяке печіння і натягнутість шкіри, на якій з часом з’являються численні папули.

Потрібно відзначити, що дискомфорт, викликаний оперізувальним лишаєм, значно зростає в нічний час. Через це хворі страждають від безсоння і млявості. Висипання поширюються по всьому тілу, однак найчастіше локалізуються між сідниць, на боках і руках. Практично ніколи не виникають пухирі на волосистій частині голови, обличчі. Основною особливістю оперізувального лишаю від вітрянки є тривалість загоювання – тут вона становить близько 2-5 тижнів. Також таке захворювання набагато важче діагностувати, адже воно може довгий час маскуватися під інші захворювання.

Перебіг вітряної віспи

Перебіг вітряної віспи

Перебіг вітряної віспи

Вітрянка і оперізувальний лишай викликані одним і тим же збудником. Однак перше захворювання є більш безпечним і нешкідливим. В середньому тривалість вітрянки не перевищує 2 тижнів, після чого людина повертається до свого звичного способу життя і забуває про дискомфорт. На початкових стадіях відрізнити ці дві хвороби одна від одної практично нереально, у двох випадках у людини підвищується температура тіла, погіршується самопочуття. Після цього, коли достатня кількість вірусів потрапляє в кров, на тілі людини формуються численні висипання, які з часом перетворюються в папули.

Також вітрянка зазвичай починається гостро: температура тіла стрімко, всього за кілька годин, значно зростає. Після цього по всьому тілу, виключаючи долоні і стопи, з’являються висипання. В особливо складних випадках висип може локалізуватися навіть на слизових оболонках шкірного покриву. При правильному підході до лікування вже через 3-4 дні висип підсихає, людина відчуває значне покращення самопочуття. Також для вітряної віспи характерний хвилеподібний перебіг, чого не скажеш про оперізувальний лишай. Порівняно з оперізувальним герпесом, вітрянка значно легше піддається лікуванню.

Реклама


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *