Симптоми і ознаки початкової стадії вітрянки у дітей

(Голосів: 1. Рейтинг: 5,00 з 5)
Loading...

Реклама


Вітряна віспа – захворювання інфекційного типу, розвиток якого викликаний вірусами герпесу. Основною відмінністю такої хвороби вважається поява невеликих за розміром висипань-бульбашок. Такі папули категорично заборонено розчісувати, здирати або просто розкривати – на тілі обов’язково залишаться шрами. Найчастіше це захворювання зустрічається у дітей, потрібно зазначити, що вони переносять вітрянку практично завжди в легкій формі. Статистика показує, що 70% населення перехворіли інфекцією віком до 10 років.

Після того, як людина повністю відновлюється після вітрянки, в її організмі формуються спеціальні антитіла. Саме вони відповідають за те, щоб вітрянка не виникла вдруге. Якщо вчасно замітити симптоми вітрянки у дітей на початковій стадії, то лікування захворювання не займе у вас багато часу. Зазвичай діагностувати дане захворювання вдається по підвищеній температурі тіла, а також по почервонінню шкірного покриву.

Реклама


Симптоми і ознаки початкової стадії вітрянки у дітей

Симптоми і ознаки початкової стадії вітрянки у дітей

Як передається вітрянка?

Збудником вітряної віспи є вірус оперізувального лишаю, або Варіцелла Зостер. Його відносять до роду герпесвірусів. Зазвичай діти підхоплюють його в дитячих садках, поліклініках та інших місцях, де скупчується велика кількість людей. При тривалому ігноруванні проявів вітряної віспи захворювання починає вражати не тільки шкірний покрив і нервові закінчення, але і головний мозок, стравохід, сечостатеву систему – через що виникають серйозні ускладнення. Фахівці виділяють наступні способи передачі вірусу вітряної віспи:

  • Контактний – коли на шкіру людини потрапляє слина або рідина з папул хворого.
  • Повітряно-крапельний – через повітря.
  • Від матері до плоду – якщо під час вагітності жінка переносила оперізувальний герпес або вітрянку.

Прийнято вважати, що людина після зараження вважається переносником інфекції протягом двох тижнів. Багато фахівців виділяють, що захворювання вважається повністю безпечним після того, як на тілі з’являться підсохлі скоринки. Інші ж визначають момент неактивності вірусу як 5 днів після останнього висипання. Потрібно відзначити, що найчастіше вітрянкою заражаються в весняно-осінній період, так як у дітей в цей час часто падають імунні властивості організму.

Початкова стадія вітрянки у дітей.

Початкова стадія вітрянки у дітей.

Початкова стадія вітрянки у дітей.

Розпізнати симптоми вітрянки у дітей на початковій стадії досить важко. Справа в тому, що багато дітей не можуть ідентифікувати те, що саме доставляє їм дискомфорт. Також папули можна легко сплутати зі звичайним шкірним висипом або алергічною реакцією. В середньому тривалість захворювання складає від 5 до 12 днів. Появі перших ознак передує інкубаційний період, який триває від 5 днів до 21 дня. Після цього настає продромальний період, який характеризується появою симптомів вітряної віспи. Вони полягають у:

  • Підвищенні температури тіла.
  • Появі червонуватих плям на всьому шкірному покриві.
  • Слабкості і головному болі.
  • Запамороченні, апатії, агресивності.

Через деякий час можна помітити, що тіло дитини покривається множинними папулами. Щодня їх стає все більше і більше, також значно росте температура тіла. Все це триває близько 2-7 днів. Через деякий час організм починає виробляти антитіла до інфекції, завдяки чому настає значний ендаумент. При правильному підході до терапії від висипань на шкірі дитини вдається досить швидко позбутися – не забувайте обробляти їх антисептичними засобами. Крім описаних вище ознак на початковій стадії захворювання дитина може скаржитися на підвищену стомлюваність, млявість, нудоту і відсутність апетиту.

Реклама


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *