Чи можна гуляти при вітряній віспі?

(Голосів: 1. Рейтинг: 4,00 з 5)
Loading...

Реклама


У переважній більшості випадків вітрянкою хворіють у віці 2-10 років. Діти переносять це захворювання набагато легше, ніж дорослі: у них не виникає ускладнень, вони швидко йдуть на поправку. Багато фахівців навіть вважають, що карантини з приводу вітряної віспи в дитячих дошкільних установах абсолютно не потрібен. Щоб дізнатися, чи можна гуляти при вітряній віспі у дітей, найкраще запитати про це свого лікаря. Існує ряд особливостей, які обов’язково потрібно враховувати.

Чи можна гуляти при вітряній віспі?

Чи можна гуляти при вітряній віспі?

Як правильно гуляти з дитиною, хворою на вітрянку?

Вже через 5-7 днів з моменту діагностування вітряної віспи у людини припиняють з’являтися нові висипання, ті що залишилися – підсихають і покриваються скоринкою. Також значно зменшується свербіж і відчуття печіння. Таке полегшення свідчить про те, що можна починати прогулянки на свіжому повітрі. Однак при цьому необхідно враховувати ряд правил:

 • Гуляти необхідно якомога далі від людей.
 • Прогулянки повинні бути розміреними і малоактивними.
 • Одяг для прогулянок повинен бути вільним і з натуральних тканин.
 • Місце для прогулянок повинно знаходитися якомога далі від водойм.

Постарайтеся повністю відгородити від себе вагітних жінок і тих, у чиєму будинку є дитина. Такі люди не мають імунітету до вітряної віспи, у них через захворювання можуть виникнути ускладнення. Щоб прогулянка була для вас найбільш комфортною, вибирайте одяг з бавовняної тканини і вільного крою.

Реклама


Також при наявності висипу від вітрянки на шкірі необхідно мінімізувати ризик потовиділення. Для цього дитині потрібно категорично заборонити активні ігри, а дорослим – заняття спортом. Також дуже важливо не допустити травмування, так як відкриті рани можуть спровокувати розвиток ускладнень. Категорично заборонено купатися в басейнах, озерах або водоймах до тих пір, поки ви або ваша дитина повністю не видужаєте.

Чи можна підхопити вітрянку на вулиці?

Чи можна підхопити вітрянку на вулиці?

Чи можна підхопити вітрянку на вулиці?

Вітряна віспа – інфекційне захворювання, яке має свій інкубаційний період. Тільки в цей час людина є заразною – передає віруси-збудники повітряно-крапельним шляхом. Потрібно відзначити, що вони досить швидко втрачають свою життєздатність в повітрі, завдяки чому зараження при контакті з хворим настає не завжди. Підхопити таку заразу можна при тривалому і тісному контакті з інфікованим. Якщо ви доторкнетеся до предмета, з яким контактував хворий, зараження навряд чи відбудеться.

Людина що заразилася є носієм вірусу тільки протягом перших кількох днів. В цей час у неї тримається висока температура, активно з’являється новий висип. Найбільш заразною є рідина, яка з’являється в папулах. З цієї причини ви повинні ретельно прати одяг і виділити хворому окрему спальну білизну. намагайтеся регулярно провітрювати кімнату, щоб збагатити організм киснем і вбити віруси, що знаходяться в приміщенні .

Чому не можна гуляти хворим вітрянкою?

Чому не можна гуляти хворим вітрянкою?

Чому не можна гуляти хворим вітрянкою?

У більшості випадків вітряною віспу хворіють в дитячому віці. Для молодого організму, що росте, такий вірус не представляє ніякої небезпеки. Однак у деяких випадках варто відмовитися від прогулянок на свіжому повітрі. Лікар може заборонити вам виходити на вулицю з наступних причин:

 • Якщо у дитини є серйозні хронічні захворювання. Незважаючи на те, що діти переносять захворювання досить легко, в деяких випадках вітряна віспа може серйозно нашкодити організму. Якщо у дитини довгий час тримається висока температура, краще всього відмовитися від прогулянок – це допоможе мінімізувати ризик появи серйозних ускладнень, таких як пневмонія, енцефаліт.
 • Віруси-збудники вітряної віспи можуть потрапити в організм дорослої людини, яка раніше не хворіла таким захворюванням. Як вже було сказано, дорослі переносять вітрянку набагато важче, практично завжди на їх шкірному покриві залишаються шрами і рубці.
 • Особливо небезпечним наслідком прогулянок на свіжому повітрі є зараження вагітних жінок, у яких немає імунітету до вітряної віспи. Через це захворювання у них можуть статися передчасні пологи, викидень, розвинутися серйозні патології у плода. Також вітрянка у вагітних може призвести до формування у дитини хронічної форми такого захворювання.

Деякі лікарі настійно рекомендують ізолювати людей, хворих на вітрянку, від здорового населення. Однак ви повинні враховувати, що така людина найбільше заразна в гострий період хвороби, коли у неї активно з’являються висипки і підвищується температура тіла.

Загальні правила для прогулянок

Визначити момент, коли можна гуляти з дитиною з вітрянкою, досить просто. Якщо ви бачите, що у вашого малюка уже немає підвищеної температури і висип починає зникати, можна виходити на вулицю. Однак при цьому необхідно враховувати деякі моменти:

 • Категорично заборонено допускати переохолодження – це спровокує подальший розвиток вітряної віспи та ускладнень від неї.
 • Не варто кутати дитину в занадто теплий одяг – при підвищеній пітливості у малюка знову виникне свербляча висипка.
 • Намагайтеся не відвідувати багатолюдні місця, так як у людини, яка нещодавно перенесла вітряну віспу, ослаблений імунітет.
 • Шкірний покрив людини, яка тільки що одужала від вітрянки, вкрай чутливий до сонячного світла. З цієї причини намагайтеся гуляти у затінку і носити закритий одяг.
 • Намагайтеся уникати будь-якої активності, яка викликає підвищене потовиділення.
 • Відмовтеся від купання у водоймах або басейнах до тих пір, поки шкірний покрив повністю не відновиться від перенесеного захворювання.
Реклама


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *