До якого віку можна захворіти вітрянкою?

(Голосів: 1. Рейтинг: 5,00 з 5)
Loading...

Реклама


Вітряна віспа – вірусне захворювання, перенести яке встигає 80% населення. Переважна більшість стикається з ним в дитячому віці, коли ризик виникнення серйозних ускладнень мінімальний. Набагато небезпечніше вітрянка проявляє себе у дорослих людей, особливо у літніх. У останньої групи через цю інфекцію існує навіть ризик летального результату. При появі перших ознак захворювання постарайтеся відразу ж відвідати лікаря, який зможе діагностувати вітряну віспу на ранніх стадіях, а також призначить ефективне лікування. Однозначно відповісти на питання, в якому віці хворіють на вітрянку, неможливо – інфекція може розвинутися у будь-якої людини.

До якого віку можна захворіти вітрянкою?

До якого віку можна захворіти вітрянкою?

Вітрянка у дітей до року

У новонароджених дітей вітрянка протікає досить важко. У них є досить високий ризик розвитку серйозних ускладнень, які можуть залишити наслідки на все життя. Справа в тому, що у таких дітей практично відсутній імунітет, організм не в змозі боротися зі збудниками. Саме з цієї причини у них вкрай важко і довго проходить відновлення. Виняток становлять лише ті новонароджені, які отримали антитіла до вітряної віспи разом з грудним молоком.

Реклама


Розпізнати вітрянку у дітей до року досить просто. У них швидко підвищується температура тіла, а на шкірному покриві з’являються численні висипання. Через кілька днів на місці висипу з’являються водянисті пухирці, які можуть збільшуватися в розмірах. Потрібно відзначити, що для вітрянки характерний хвилеподібний перебіг, саме з цієї причини не варто зупиняти лікування при першому полегшенні.

Вітрянка у дітей старшого віку

Вітрянка у дітей старшого віку

Вітрянка у дітей старшого віку

Найкраще вітрянку переносять діти 2-10 років. Вона протікає у них в легкій формі, практично ніколи не викликає ускладнень або неприємних наслідків. Розпізнати це захворювання у них можна висипці, яка чимось нагадує укуси комарів. З часом такі висипи розростаються і перетворюються на численні папули. Також росте температура тіла, однак вона рідко перевищує 38 градусів.

Дуже важливо, щоб дитина під час хвороби отримувала кваліфіковане і повноцінне лікування. Не варто займатися самолікуванням або ігнорувати недугу. Будь-які препарати, які ви хочете дати дитині для полегшення її стану, варто обговорити з лікарем. Також стежте, щоб пухирі на тілі не травмувалися, інакше залишаться численні шрами.

Вітрянка у дорослих

Вітрянка у дорослих людей зазвичай протікає досить важко, після неї в більшості випадків розвиваються ускладнення. Прийнято вважати, що, чим старша людина, тим складнішою буде інфекція. Вітрянка у дорослих починається з серйозного почервоніння шкірного покриву, який через деякий час починає нестерпно свербіти. З часом з’являється висип, який стрімко розростається по всьому тілу. На місці висипань формуються об’ємні бульбашки, всередині яких заразна рідина. У середньому тривалість лікування вітрянки у дорослих становить 2 тижні, протягом яких тримається висока температура тіла.

Вітрянка у літніх людей

Вітрянка у літніх людей

Вітрянка у літніх людей

Багато хто впевнений, що вітрянка у літніх людей – це міф. Статистика показує, що з кожним роком кількість хворих віспою пенсіонерів невпинно зростає. Пояснити це дуже просто: з часом організм значно слабшає, його захисні функції знижуються. Відмінною особливістю вітрянки у літніх людей є те, що вона в більшості випадків викликає ускладнення, а в 20% — навіть летальний результат. Найчастіше після вітрянки літні люди зустрічаються з такими проблемами, як пневмонія, невралгія, артрит, міокардит, ревматизм. Щоб мінімізувати ризик розвитку таких наслідків, під час лікування приймають антигерпетичні препарати.

Реклама


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *