Чи можна захворіти вітрянкою повторно?

(Голосів: 1. Рейтинг: 5,00 з 5)
Loading...

Реклама


Вітрянка – захворювання інфекційного типу, яке розвивається після потрапляння в організм певного вірусу. Збудником цієї хвороби є герпетиформний вірус Варіцелла Зостер. Він поширюється повітряно-крапельним і контактним шляхом, також може потрапити в організм дитини від матері, якщо під час вагітності вона перехворіла на вітряну віспу. Коли людей питають, скільки разів хворіють на вітрянку в житті, багато з них впевнено відповідають, що один. Після повного одужання в організмі формуються специфічні антитіла, які і формують імунітет до цього вірусу і перешкоджають повторному захворюванню.

У рідкісних випадках – до 1% від усіх – у людини може виникнути повторна вітрянка. Звичайно, потрапляючи в організм, вірус вітрянки залишається в ньому на все життя. Однак власний імунітет перешкоджає розвитку захворювання. Повторне зараження зазвичай пов’язане з серйозними відхиленнями в стані організму. Також повторна вітрянка може повторюватися кілька разів у тих людей, організм яких не в змозі виробити антитіла. Найчастіше вторинна вітрянка виникає у тих, хто страждає від онкології, Сніду та інших серйозних захворювань.

Реклама


Чи можна захворіти вітрянкою повторно?

Чи можна захворіти вітрянкою повторно?

Як розпізнати повторну вітрянку?

Однозначно сказати, скільки разів хворіють на вітрянку, неможливо. У переважній більшості випадків людині досить перехворіти цією інфекцією один раз, щоб її організм виробив довічний імунітет. Однак деяким людям цього недостатньо, і вони стикаються з повторною вітрянкою або оперізуючим лишаєм. Статистика показує, що таке виникає не раніше 10-20 років з моменту першого зараження. Також на це завжди є вагомі причини, такі як авітаміноз, анемія, ВІЛ, СНІД, злоякісні пухлини. Розпізнати симптоми вторинної вітрянки можна за:

  • Різким погіршення стану, підвищеній стомлюваності, хворобливості в м’язових тканинах і суглобах.
  • Значному підвищенню температури тіла, яка піднімається до рівня 38-39 градусів. Зазвичай вона залишається такою протягом 2-5 днів, в особливо важких випадках може триматися і всі 9.
  • Червоною висипкою, яка покриває все тіло. Людина починає помічати на своєму шкірному покриві невеликі червоні плями, які з’являються через кілька днів після підвищення температури тіла. З часом в місцях висипів з’являються невеликі бульбашки. Через 3-5 днів вони підсихають і покриваються скоринкою.
  • Сильним свербінням, яке виникає по всьому тілу. Заглушити його дуже складно, для цього застосовують спеціальні препарати.
Чи можна захворіти вітрянкою повторно?

Чи можна захворіти вітрянкою повторно?

Відмінності повторної вітрянки від лишаю

Відрізнити вітрянку, що виникла повторно, від оперізуючого лишаю складно, проте можливо. Прояви цих двох інфекцій трохи відрізняються. При вітряній віспі людина відчуває свербіж і печіння, а лише через кілька днів у неї з’являються численні пухирі по всьому тілу. При оперізувальному лишаї людина відразу ж зауважує висип на своїй шкірі, який локалізується в певній ділянці. Також при лишаї повторні висипання в одному і тому ж місці не виникають.

Що робити при повторній вітряну віспу?

Якщо ви впевнені, що у вас сталася повторна вітрянка, постарайтеся негайно звернутися до лікаря. Він повинен провести детальну діагностику і визначити найбільш підходяще лікування для вас. Також на час терапії необхідно повністю ізолюватися від навколишнього світу, щоб не допустити подальшого зараження. Позбавлятися від високої температури тіла потрібно за допомогою жарознижуючих засобів, також для полегшення стану приймаються антигістамінні та заспокійливі засоби.

Категорично заборонено розчісувати або зривати пухирі від вітряної віспи. Так ви зіткнетеся з серйозними шрамами по всьому тілу. Також не забувайте регулярно провітрювати приміщення і провітрювати кімнату. При появі будь-яких нетипових проявів вітрянки або при серйозному погіршенні стану здоров’я, необхідна консультація лікаря.

Реклама


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *