Чи можна митися при вітряній віспі?

(Голосів: 2. Рейтинг: 5,00 з 5)
Loading...

Реклама


Вітряна віспа – інфекційне захворювання, яким, в більшості випадків, хворіють в дитинстві. Однак у багатьох зараження відбувається в досить зрілому віці. Для дорослих людей вітрянка є страшним захворюванням, яке може легко спровокувати розвиток ускладнень. Такий стан вимагає обов’язкової медикаментозної терапії під повним контролем лікаря. Також у нього варто обов’язково запитати, чи можна купатися при вітряній віспі дорослому. Зазвичай лікарі старої школи говорять про категоричну заборону. Прихильники нової школи, навпаки, вважають, що під час вітрянки дуже важливо приймати ванну і очищати шкіру від скупчення бактерій.

Чи можна митися при вітряній віспі?

Чи можна митися при вітряній віспі?

Коли можна митися при вітряній віспі?

Коли можна митися при вітряній віспі?

Коли можна митися при вітряній віспі?

Приймати ванну або відвідувати душ можна з першого дня розвитку вітряної віспи. Незважаючи на те, що багато людей думають про сувору заборону, очищати бактерії зі свого тіла потрібно в обов’язковому порядку. Зовсім не потрібно чекати того моменту, коли скоринки підсохнуть і відваляться – цей процес може затягнутися на 7-9 днів. Відповідь на питання, коли можна митися при вітряній віспі дорослому, дуже проста: робити це ви можете у будь-який момент, коли вам це зручно. Однак під час банних процедур потрібно в обов’язковому порядку дотримуватися наступних правил:

Реклама


 • Вода ні в якому разі не повинна бути гарячою – найкраще митися в прохолодній.
 • При прийнятті ванн додавайте у воду невелику кількість соди або марганцівки.
 • Не тріть шкіру рушником, а акуратно промокайте її.
 • Приймати ванну потрібно недовго, не більше 10 хвилин.
 • Відмовтеся від використання мила і мочалок, щоб не травмувати висипання.
 • Кожен раз беріть чистий рушник, щоб не допустити поширення інфекції.

Щоб не допустити поширення інфекції по всьому шкірному покрову, необхідно регулярно мити руки з антисептичним милом. Також стежте за чистотою своїх нігтів – під пластинами часто скупчуються патогенні організми. Ні в якому разі не приймайте водні процедури при підвищеній температурі тіла. Так ви тільки погіршите перебіг хвороби.

Загальні правила гігієни під час вітрянки

Дуже багато людей не знають, чи можна приймати ванну при вітряній віспі дорослим. Більшість людей відлякує те, що на їх тілі з’являється велика кількість запалених висипань, які дуже легко травмуються. Звичайно, якщо ви пошкодите цілісність такого висипання, у вас буде великий ризик розвитку серйозних ускладнень. Багато лікарів не дають дозвіл на лазневі процедури під час вітряної віспи. Прихильники нової школи навіть рекомендують приймати душ хворим, вони вважають, що прийняття ванн мінімізує ризик розвитку нагноєння і запалень в подальшому. Також вода допомагає знизити свербіж і печіння. Однак потрібно враховувати, що вода для таких процедур не повинна бути гарячою. При цьому потрібно враховувати такі правила:

 • Приймати ванну потрібно швидко, не більше 5 хвилин, — найкраще повторювати такі процедури 4-5 разів на день.
 • Якщо ви зважилися приймати ванну, то у воду необхідно додати кілька грамів марганцівки або соди, які мають підсушуючий і антибактеріальний ефект.
 • Ні в якому разі не використовуйте різні миючі засоби для душу. Вони спровокують розвиток серйозних шкірних ускладнень.
 • Не варто терти шкіру мочалками – так ви травмуєте пухирці і допоможете бактеріям поширюватися по всьому тілу.
 • Не варто терти шкіру рушником, який може травмувати шкірний покрив. Щоб позбутися від надлишків води на тілі, акуратно промочіть ї
  її м’якою тканиною. Також кожен раз потрібно використовувати новий рушник, в якому точно не буде бактерій.
 • Після прийняття ванни нанесіть на шкірний покрив невелику кількість зеленки. Це прискорить процес загоєння.

Митися при вітряній віспі дорослим не тільки можна, але і потрібно. Такі процедури допоможуть очистити шкіру від поту, бруду та інших речовин, які можуть спровокувати розвиток шкірної висипки надалі. Не варто приймати ванну тільки в одному випадку – при високій температурі тіла. Це призведе до розвитку ускладнень, що дуже небезпечно для дорослих людей.

Рекомендації по полегшенню стану

Вітрянка у дорослих людей – досить важкий стан, що супроводжується високою температурою і шкірним висипом. Навіть при правильно підібраному медикаментозному лікуванні людина може зіткнутися з серйозними ускладненнями. Щоб прискорити процес відновлення і швидко позбутися від вітряної віспи, дорослій людині потрібно дотримуватися наступних правил:

 • Ретельно підстригайте нігті, щоб не допустити травмування висипки і розтину пухирів. Також під пластинами скупчується велика кількість бактерій, що сприяє їх поширенню по всьому тілу.
 • Слідкуйте, щоб в кімнаті була відповідна температура. При дуже високих показниках людина може посилено потіти, що призводить до появи подразнення на шкірному покриві.
 • Щодня міняйте одяг і постільну білизну – найкраще, щоб вони були з бавовняної тканини.
 • Намагайтеся пити якомога більше рідини, щоб швидше вивести шлаки з організму.
 • При появі нестерпного свербежу приймайте антигістамінні препарати і приймайте ванну з марганцівкою.
 • При появі висипань у ротовій порожнині полощіть її розчином фурациліну.
 • Після кожного відвідування ванни обробляйте висипання розчином зеленки.
Реклама


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *